bil paylas blog blog ”hazir-kod.com”
10 01 2013

Necati Şaşmaz Kimdir? | Necati Şaşmaz Biyografisi

Abdulkadir Şaşmaz'ın oğlu olan Necati Şaşmaz 1971'de Elazığ'da doğdu. Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz eğitimini Kanada'da tamamladı.
Amerika'da 6 sene kalan Şaşmaz 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerikada yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika'ya varamadan geri dönen Şaşmaz sonradan ailesinin çekincesi ve ısrarı üzerine Amerika'ya dönmekden vazgeçti.


Hayatına Türkiye'de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz Ankara'da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden İstanbulda Osman Sınav'la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti. Osman Sınav'ın "Bir dizi düşünüyoruz seni de başrolde düşünüyorum" sözlerine düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz bir ay sonra teklifi kabul etti.

Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz özel hayatının kalmadığını "Beni sadece Ankara'da ismimle çağırıyorlar İstanbul'da herkez Polat diyor" sözleri ile dile getirdi.

Amerikada kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Şaşmaz bedelli askerlikten yararlanarak askerliğini 28 gün yaptı. Amcası eski MHP milletvekili Tahir Şaşmaz olan Necati'nin Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.


Necati Şaşmaz Polat Alemdar

Polat Alemdar Kimdir?
Polat Alemdar Türk devleti tarafından kurulmuş gizli bir örgütün iyi yetiştirilmiş bir ajanıdır. Yurtdışında gizli görevlere katılmıştır. Son 3 yılını Türkiye`deki mafyanın içine karışıp mafyayı içerden çökertmeye çalışmakla geçişmiştir. Her tür silah kullanmada ve dövüş sanatında uzmanlaşmıştır. İngilizce fransızca arapça kürtçe ve Rusça`yı kusursuz konuşabilir.

Polat Alemdar duyguları yerine neden ve mantıkla hareket eder. Her türlü riski ve kötü gidişatı kendi lehine kullanmaya çalışır. Doğuştan idarecidir. Düşmanlarına karşı ne kadar acımasızsa masumlara karşı da o kadar merhametli koruyucudur.

Necati Şaşmaz Polat Alemdar

Oynadığı Filmler
Yilanlarin Öcü (1985) - Efe rolünde : ??
Kurtlar Vadisi - TV Dizisi (Özgü Namal Oktay Kaynarca Osman Sınav Serdar Akar Soner Yalçın Raci Şaşmaz Bahadır Özdener)
Kurtlar Vadisi - Irak (2006) - Sinema Filmi [ Bergüzar Korel Gürkan Uygun (Memati) (Güllü Erhan) (Abdülhey Çoban)

Necati Şaşmaz Polat Alemdar Necati Şaşmaz Polat Alemdar
Kurtlar Vadisi'nin son bölümünün Los Angeles'taki çekimi Beverly Hills'te "La Villa Consolata" adlı malikanede yapıldı. Dizide "Baba" filmlerinden tanıdığımız Andy Garcia ABD'nin en büyük mafya babasını Sharon Stone ise onun eşi rolünü oynuyordu.

Bölümün en merakla beklenen sahnesi ilk karşılaştıkları an Sharon Stone'un Polat'ı öptüğü sahneydi. Stone ve Garcia malikánenin görkemli merdivenlerinden inerek Polat'ın kendilerini beklediği büyük salona geldiler.

Polat o sırada duvarda asılı bulunan Leonardo da Vinci'nin Mona Lisa tablosuna bakmaktadır.

Sharon Stone daha kostümlerini giymeden yapılan provada büyük bir rahatlıkla öpmesahnelerini tekrarladı. Türkler filmlerinde öpüşme sahnelerini kabul etmeyen Türkan Şoray'ı hatırlayarak "Demek burada Türkan Şoray yasaları geçerli değil" esprisini yaptılar. (Hürriyet Gazetesi)

3150
0
0
Yorum Yaz
İyi bir blog için gereken 10 temel ilke Blog Yazarak Para Kazanmak Blog yazarlığı rehberi Blog İyi Bir Blog İçin Neler yapılmalı Blog nedir?
<