bil paylas blog blog ”hazir-kod.com”
25 02 2013

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak |  görsel 1


Online pazarda başarılı olmak için gerekli kriterleri bilmeniz gerekir. İnternet 7 gün, 24 saat açık bir pazardır. Bu global pazarda insanlar problemleri çözebilmek için bilgi arayışındadırlar. Eğer siz bu pazarı, insanlar için kritik bilgiler paylaşmak ya da ürünler pazarlamak ve bu şekilde problemleri  çözmek için kullanırsanız, karşılığında para kazanmanız kaçınılmaz olacaktır.

Blogların en güzel yanı, kendini ifade etme imkanı vermeleridir, size fikirlerinizi ve düşüncelerinizi açıklamak için uygun bir ortam sunarlar.Kendi tutku ve ilgileriniz hakkında blog yazmaktan daha güzel bir şey yoktur. Aynı şekilde yazı dünyasına girişin de son derece parlak bir yoludur.

Bloglar para kazanmanın en kolay yollarından birisidir. Sponsorluktan, reklamlardan, üyelik programlarından para kazanabileceğiniz gibi, kendi ürünlerinizi satarak da ek gelir elde edebilirsiniz. Pek çok kişi bloglardan oldukça iyi kazanç elde etmektedirler.

Bloglar spesifik ürünler sunan  pazarlar olarak nitelendirilebilir. Kendi spesifik hedef kitlenizi kararlaştırıp, buna özel ürünleri, konuları bloglarınızda yayınlayabilir, ürün satışlarından para kazanabilirsiniz.

Diğer blog kullanıcılarından da destek alarak, blogunuzdaki trafiği arttırabilirsiniz.

Bir bloğa sahip olmak piyasada kredibilitenizi de artıracaktır. Bunun yanısıra insanlara kişiliğiniz hakkında bilgi verme imkanı sunacaktır. Bu gelecekteki diğer iş imkanları için size pek çok fırsat sunabilir.

Bloğunuzun içeriği ne kadar iyi ise, sonuçları da o kadar iyi olacaktır. Öyle ise, bloğunuzu olabildiğince ilginç ve güzel yapıp sonuçların sizi nasıl da şaşırtacağını görün.

Nasıl Para Kazanılır?

Clickbank, Affiliate ,Google ve birçok reklam şirketi aracılığı ile bloğunuzdan para kazanabilirsiniz.Bloğunuz için en önemli şey, sitenizdeki trafik yoğunluğudur. Trafiği artırmak için ilk olarak, kaliteli yazılar yazmalısınız.Bu sayede, aramalarda üst sıralarda çıkmanız kolaylaşacaktır.

Ekstra ziyaretçi çekmek için facebook ve twitterı da etkin bir şekilde kullanabilirsiniz

Blog Nasıl Açılır?

Blog oluşturmak ve kurulumunu yapmak son derece uygun fiyatlı bir işlemdir, aynı şekilde bloglarınızı sürdürmek de son derece uygun fiyatlıdır.Bir blog açmanın sadece 2 maliyeti vardır, domain adınız ve web hosting ücreti. 20 dolar karşılığında kendi blogunuzu kurup, bir ay boyunca sürdürebilirsiniz. Hatta size ücretsiz hosting ve domain adı sağlayan web siteleri de mevcuttur. Ancak hem hosting hem de kendi domain adınız için ödeme yapmanız uzun vadede her zaman daha karlı olacaktır.Başlangıç için profesyonel destek almak isterseniz, belli bir fiyat karşılığında bu hizmeti size sunabiliriz.

0
0
0
Yorum Yaz
İyi bir blog için gereken 10 temel ilke Blog Yazarak Para Kazanmak Blog yazarlığı rehberi Blog İyi Bir Blog İçin Neler yapılmalı Blog nedir?
<